Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Aileen od Cidliny

Naše dny na agilitách ...

Na agility jsem poprvé šla s Eymee když mně bylo kolem 8-9 let,ale Eymee čekala zrovna štěňátka,tak jsme to vzdali.

Agility jsou vždycky ve středu od 16:00-17:00 hodin.

20.2. 2008 - Po dlouhé době bylo zase teplo, abych mohla Aileenku vzít s sebou také. No první co mi dalo hodně práce, byla cesta na cvičák, protože jsem ještě s sebou měla Tracy a Felisku. Áje první trasa tedy moc nešla. Vyhýbala se tunelu a skočkám. Potom jí ale ostatní trasy šly tak skvěle, že nám naše cvičitelka řekla, jestli chceme závodit i oficiálně. Dřív jsem s Ájou závodila pouze na táboře a tam jsme z 9 byli 1. Byly to neoficiální závody. Takže se mi splnil sen, s Ájou budem jezdit po závodech!!! Doufám, že dřív či později na tom stejně bude i Tracy ...

2007

19.12. - Dnes jsem sice s Ájou nebyla pouze s Tracy,Pavlína ( cvičitelka) nám dala diplom za nejaktivnějšího psa roku 2007 a umístili jsme se na 12. místě !!!!!!!

11.den - 20.6. - Dnes byl parný den což znamená že psi nechtěli běhat.Dnes tam také přivezli novou kladinu a nový tunel ,tak Aileen nové překážky hned vyzkoušela.Když jsme běhali už dráhu ,tak Aileen mi odmítala jít na kladinu.Říkala jsem si čím to je a ono to možná bylo proto že byla ,,gumová'' .Ale docela jí to už potom šlo ,nooo nezbývá nám stejně nic jiného než trénovat,trénovat.Ale jinak se jí DOCELA dařilo.Opět jsem s ní zkoušela houpačku a látkový tunel ,ten jí jakž takž šel ...


10.den - 13.6. - Dneska bylo pěkný teplo.Dnes jsem se rozhodla že si na agility budu brát i Aileenky mamču - Belču.Belča i když tam byla poprvé , tak se jí dařilo skvěle.Už umí houpačku,docela jí jde i tunel,překážky ty zvládá v pohodě,kladinu taktéž a áčko jí moc nejde... Ale to se časem naučí .Aileenka už trochu zapomněla látkový tunel,protože už dlouho nebyl látkový tunel na dráze.Dnes tam se mnou byla i mamka a naučili jsme Aileenku,aby se naučila chodit na houpačku.Dřív se na ní bála jít,ale teď je to dobrý.No a to je všechno.Takže super!


9.den - 9.5. - Dnes jsem s sebou vzala pouze Aileen protože Egi šla s páníčkem na luka.Aileenku jsem konečně naučila skákat pře kruh a běhat do látkového tunelu a ještě k tomu jakž takž houpačku!!!!!!!!!!Tak jsem rááááda!!!!!No prostě jako každý den super!


8.den - 2.5. Dnes bylo docela chladno tak jsem nevěda jestli vůbec s sebou mám brát Aileenku.Ale nakonec jsem se rozhodla že si ji s sebou vezmu,pořádně jsem jio ustrojila a mohlo se vyrazit.Dnes jsem se pokoušela běhat pořád tu 1 hodinku.A vyplatilo se to .Aileenku to zřejmě baví , tak jsem ráda že má alespoň nějaký pohyb.Zkoušela jsem s nima překážky,tunel,tunel látkový,kladinu,áčko a kladinu.Potom asi po třičtvrtě hodiny konečně přestal foukat studený vítr , pak jsem myslela že umřu teplem.Dnešek jako ty ostatní dny bylo prostě good.


7.den - 25.4. - dnes k nám přijela nějaká jiná instruktorka a měli jsme štěstí že nám k tomu přálo i počasí.Ještě než přijela , rozběhali jsme si naše pejsany.Když přijela tak nám ukázala trasu a mohlo se začít.Bylo to skvělé , ukázat se před zkušenou instruktorkou!!!!!!!!!Dala nám i látkový tunel a houpačku.Z té houpačky jsem měla největší strach , protože Egi tam prostě nepůjde.Když byla přestávka zkoušela jsem jí dostat na houpačku ,ale nechtěla , ale paní instruktorka mi s ní pomohla.Tak asi po 5 minutách už stála na houpačce , když slezla následovala pěkně velká pochvala.Pak jsem tam vzala Aileenku.Ta tam sice taky nechtěla jít , ale dostala jsem jí tam docela v pohodě .Je to asi tím že není tak velká,těžká a nemá takovou sílu jako anglický setr.Na agilitách jsme zůstali skoro až do 18:00 hodin.Já jsem byla úplně hotová a to ani nemluvim o psech , ty byli rádi když překročili práh domu.Jinak se mi tento den hrozně moc moc lííííbil.!!


6.den - 18.4. - Dnes bylo pěkně.Tentokrát nás tam bylo docela dost a asi jelikož bylo teplo tak naši pejsani nechtěli běhat.Zastavovali se na áčku apod. , ale jinak to bylo OK.Aileenku jsem pořádně proháněla - chtěla jsem aby se alespoň trochu naučila že se nemá před kruhem zastavovat.Egi to také šlo.Zkoušela jsem jestli mi nepůjde na houpačku , ale nešla.Nevím proč , ale asi se bojí.Jinak tunel jich šel na 1 a překážky taktéž.Když jsme šli domů tak pejsani ani tak moc netáhli.Takže jako obvykle - SUPEEEER DEN!!!!!!!!!!!!!!!!!

5.den-11.4. - Dne to vypadalo že bude pršet,ale nakonec bylo hezké počasí.Vzala jsem tedy s sebou i Áju.Když jsme dorazili na agility Egi a Ája se už nemohly dočkat až budou skákat přes překážky.Holky se dnes snažily a dosáhla jsem i toho,aby skákali přes překážky plynule a by neuhýbaly.Egi dnes konečně po dlouhé době byla na houpačce.Nebylo to zrovna nejlepší.Egi se první chvěla,ale dokázala to.Na kladinu už chodí sama.Jsem z ní nadšená samozřejmě že mně dělá radost i Ája.Ája se už naučila ''hop'' .Jsem moc šťastná že mám na agility ,tak chytré psy.Umí už i slalom,překážky,tunel,kladinu.Houpačku jsem s ní nezkoušela.A konečně bylo hezky a mamka měla volno.Tak jsem jí řekla,aby šla se mnou a vyfotila nás a ostatní.Doufám že se Vám fotky líbí.Dnes jsem také domů dostala řád agility ČR.Tedy ty závody jsou 7.července - pro začátečníky.Už se moc těším a také se těším na další STŘ.

Dnešek byl supeeeeeer...


4.den-4.4. - Dnes bylo jakž takž hekzky.Aileen a Egi se nechtělo běhat.Aileenku asi vyčerpala cesta na agility a Egi nevím .....Aileen se už naučila hezky ''kličkovat'' slalom. Egi se zase zasekávala na ''áčku''.Jinak vše bylo OK.


3.den-28.3.-Dnes jelikož bylo pěkně jsem vzala s sebou i naši peruánku Aileen,protože v létě s Egi nebudu moct chodit,protože se musí připravovat na zkoušky.Na agility začala chodit i Egi příbuzná a navíc nás šlo na agility 6 psů.Dnes to šlo Egi moc dobře,ale dělá nám problém ltkový tunel.Jinak vše zvládá bez problémů.Aileen se agility dost zamlouvají.Aileen už bez problémů zvládá skoky přes překážky,tunel,kladinu a slalom.Sem moc šťastná že Aileen se toho za dnešek dokázala tolik naučit.Po hodině a čtvrt jsme já s Egi a Ájou,Denďa s retrívrem,Terka,Aneta s Christi(Christi je Eginy příbuzná),Štěpkou a Richim a ještě jedna kamarádka s Badim-sheltií jsme šli až nakonec cvičište a tam jsme všechny pustili aby se proběhli a vybláznili.Egi s Christi se asi nejvíc pobláznili a lítaly jako střelený.Potom přišlo odchytávání psů.Některé psy jsme chytli bez problému a některé jsme museli honit a volat ,aby přišli.Moje Ája a Egi se nechaly chytit bez problémů.

2.den-21.3.-V tento den byla zima a psíci nechtěli moc běhat,ale i přesto jsme se vydali na agility.Když jsme tam přišli,přišli nás přivítat všichni pejsci.Dnes jsem poprvé s Egi zkoušelahoupačku a slalom.Slalom jí šel velmi hezky.Houpačka jí také šla,ale musí pochopit ,že když je uprostřed houpačky tak musí pozastavit.To se však naučí.Dneska šla dokonce i sama po kladině a šla skrz tunel .To mě velice překvapilo a jsem moc šťastná že mám tak šikovnýho pejska.Také veliký zářitek byl,že jsme Egi pustili poprvé na volno.Když jsme jí pustili hrklo ve mně.......,ale ukázali jsme jí pamlsek a už jsme se nebáli že uteče.Ona ne aby přeskakovalapřekážky ona spíš panáčkovala,ale i tak jí to na volno šlo a těšíme se na příští středu..Také se tam vyřádila se štěňátkem retrívrem.No a den byl jako vždy velmi moc hezky prožitý.Až bude hezké počasí tak s sebou vezmeme foťák a nafotíme Egi jak se mnou chodí přes překážky........

1.den-14.3.07-První den s Egi na agilitách byl super a přálo nám k tomu i počasí.Egi zvládla tunel,překážky,áčko a dokonce i kladinu,ale byla to sranda když jsme ji tam dostávali jediné co jsem s Egi ještě nezkoušela byla houpačka a slalom.Houpačku s ní budu zkoušet až tehdy kdy se přesvědčím že dobře umí přejít kladinu.Potkala jsem se tam i mýma kamarádkama ,které měly štěňátko zlatého retrívra a sheltii Badyho.S Egi se vyřádili a mohli jsme jít domů.Byla to opravdu moc hezká hodinka,škoda že to není třeba 3 hodiny...

Takže tady jsou nějaké fotky z agilit:

areal agilit

irský setr

tak toto je naše vedoucí.Paní Pavlína Marková

já a ája - překážky

já a ája -překážky

irský setr

Egi a já-slalom

Egi a já-kladina

Egi a já-kladina

border kolie

irský setr

Egi a já -áčko

Ája a já slalom

www.zkochlumec.cz to jsou www stránky kynologie v Chlumci nad Cidlinou.Tam se trénuje jak agility tak i poslušnost, obrana, a stopy.Kdo by měl zájem, určitě se tam stavte.

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek